מופעים

חוגגים 80 לגברי לוי בהיכל התרבות פתח תקוה

 מאת: רונית גולדפרב

חגיגה של ארץ ישראל היפה, התקיימה בהיכל התרבות פתח תקווה, כמחווה לגברי לוי-בן פ"ת, רקדן, כוריאוגרף, מייסד להקת המחול "שלום" וכן יו"ר ההתאחדות לכדורגל, לרגל יום הולדתו ה-80.

במהלך 40 שנות קיום להקת "שלום", היה גברי שגריר מוצלח בעולם. אשתקד זכה בתואר "יקיר העיר פתח תקווה", לצד פרסי "כינור דוד" ו"ורד הכסף", על תרומתו לפולקלור הישראלי בארץ ובעולם.

בערב המופע, חש הקהל האוהד את אווירת פסטיבל המחולות שהחל עם הקמת המדינה. בזו אחר זו, הופיעו על במת ההיכל להקת שלום 2017 ושתי להקות אותן אימץ גברי לוי-להקת המחול עוטף עזה ולהקת המחול וותיקי צוותא יזרעאל. שלל התלבושות הססגוניות, השירים היפים והקצב המסחרר-היוו נוסטלגיה לימי פסטיבל דליה ולארץ ישראל היפה.

כחלק מהתכנית – הופיעו הזמרות אופירה גלוסקא, רחלי שושני וזיוה אביבי, לצלילי הגיטריסט יגאל חרד. כמו כן, התארחו האמנים יזהר כהן, שלוה ברטי ועינת שרוף.

מנחה הערב-משה טימור.

מנהל אמנותי וכוריאוגרף-גברי לוי.

בתום המופע, העניק אריה ימיני-מנכ"ל היכל התרבות ויוזם הערב לגברי לוי מגן הוקרה על תרומתו רבת השנים לתרבות הישראלית. "איש שהוא קונצרט שלם", כינה ימיני את גברי.

שני מופעים התקיימו בהיכל התרבות, בפני קהל רב ששיתף פעולה לאורך כל הערב, הצטרף לשירה ונדמה היה כי הוא מצטרף למעגלי הרוקדים.

 

תמונה-ראשית-כתבה-גברי-לוי