מופעים

פתיחת תערוכות חורף חדשות בהיכל התרבות פתח תקוה

מאת: רונית גולדפרב

שלוש תערוכות חדשות נפתחו בהיכל התרבות פתח תקוה:

  • "להנציח את יופייה של ישראל"-תערוכת צילום קבוצתית,
  • תערוכת כרזות אומנות-הפסטיבל לתרבות יהודית בקרקוב פולין,
  • "א-נשים"-לידיה רוזנסקי ויעל בט.

קבוצת צלמים אשר הכירו באמצעות הפייסבוק, חברו יחד והתרכזו בתיעוד הנוף. כל אחד מהם בא מרקע שונה ועוסק במקצוע שונה. הם מתמקדמים במרכז הארץ, יוצאים לשטח, מצלמים, מעלים את הצילומים לפייסבוק ועורכים ביניהם דיון מפרה. על הקבוצה נמנים אורי איגרא, נועם אופק, שימי וולינסקי, משה מרגלית, טלי קיגל ונועם פרישוף.

הפסטיבל הבינלאומי לתרבות יהודית בקרקוב פולין, הינו הגדול מסוגו בעולם. מטרת הפסטיבל הנה להציג את התרבות היהודית על כל גווניה. מרבית המבקרים בו אינם יהודים ומטרתו לקרב אליו את כל סוגי הקהל.מדי שנה מעוצבת לפסטיבל כרזה אמנותית סמלית חדשה. אוסף כרזות האמנות של הפסטיבל לתרבות יהודית בקרקוב פולין, הוצג לראשונה בהיכל התרבות פתח תקוה.

שתי האמניות לידיה רוזנסקי ויעל בט, משקפות ביצירותיהן את המורכבות ביחסה של החברה לדמות האישה. כותרת התערוכה "א-נשים" מורכבת משני חלקים. החלק הראשון מתייחס לאות א'-האות הראשונה המסמלת אחדות, קדמה, מקור חכמה… בהמשך, האותיות האחרות יכולות לייצג חיבור בין הפכים.

את פתיחת התערוכות ליוותה מקהלת "גיתית" המצויינת בניצוחו של מנשה לב רן ובליווי בקלידים-איתן סובול.

דורון פולק-אוצר התערוכות, דיבר בשבחם של האמנים ויצירותיהם, וכן ציין את העיר פ"ת, העומד בראשה וכל אושיות התרבות הפועלים בה במלוא המרץ. "יש לכם עיר נהדרת ואנשים נהדרים", ציין פולק. אריה ימיני-מנהל אגף התרבות, מנכ"ל היכל התרבות ומנחה הערב, קידם בברכה את האמנים והאורחים שכיבדו בנוכחותם, הודה למקהלה, לאמנים, לראש העיר, לאוצר דורון פולק, לנילי חי-מנהלת אגף אמנויות פלסטיות, לצוות ההיכל, ולכל השותפים בעשייה התרבותית.

דברי ברכה ותודה נשאו יאנוש מאקוך-מנהל הפסטיבל היהודי בקרקוב וד"ר אילונה קוזין-נשיאת האגודה לקשרי ידידות ישראל-פולין.

בשם האמנים, ברך הצלם אורי איגרא.

הקהל מוזמן לבקר בתערוכות בהיכל, עד לנעילתה ב-3.2.18